0212 231 0910 - 0537 328 6163

“Mutluluk ve sağlık için aromaterapi, doğal olarak Oshadhi”

Oshadhi Türkiye (Aromaterapi)

OSHADHI Sanskritçe bir kelimedir ve anlamı "iyileştiren (faydalı) bitki” demektir. Kelime, çok eski "ışığı taşıyan” kelimesinden türemiştir. Bu da göstermektedir ki, çok eski çağlardan beri insanlar, kendi gücünün güneşin enerjisini toplayarak oluşturan bu bitkilerin, aynı büyük gücü insanoğluna geçirdiğinin bilincindedir.

OSHADI, açıldığı günden bugüne en iyi kalite ve ürün yelpazesine sahip olmasının getirdiği müşteri memnuniyetle adından söz ettiren bir marka olmaya devam etmektedir.


Dr. Sinan GÖKER

Dr. Sinan GÖKER

1958 yılında İzmir’de doğdu. 1977 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi’ni ve1982 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra, İstanbul Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda Göz Hastalıkları Uzmanlığını tamamladı. İhtisas sırasında ve sonrasında ABD’nin Florida eyaletindeki Sarasota Retina Institute, Houston’da Bellaire Institute of Cataract Surgery ve Columbia’da lasik eğitimi görerek, excimer lazer teknolojisini ve sonraki gelişmeleri yerinde inceleme fırsatını buldu.

1990 yılında Türkiye’de ilk olarak ultrasonla dikişsiz katarakt ameliyatlarını başlattı. 1992 yılında ise yine Türkiye’de ilk defa lazerle miyopi ve astigmat tedavisini uyguladı. 1994 yılında miyopi tedavilerini yapmak amacıyla lasik yöntemini ülkemize getirdi. 1998 yılında İstanbul Cerrahi Hastanesi’ni kurdu. Aynı sene lazer ile gözyaşı kanalı ameliyatını Türkiye’de ilk kez uyguladı.Op. Dr. Sinan Göker, şimdiye kadar 65.000’inüzerinde lazer tedavisi uyguladı.

Dr. Sinan Göker gençlik yıllarından beri meditasyon, ayurveda ve aromaterapi gibi yaşamı iyileştirmeye yönelik alternatif konularla da ilgilendi ve kendi yaşamında da kullandı. Bir seminerde Dr. Hozzel ile tanışınca, önceden bildiği ve üstün kalitesi tartışılmaz olan Oshadhiürünlerini,ülkemizde bu konudaki ürün ve bilgi eksikliğini gözlemleyerek, ticari bakış açısı olmadan Türkiye’de de aromatrepinin gelişmesi ve tanınmasına katkıda bulunmak amacıyla bu markanın distrübitörlüğünü aldı.
Dr. Malte Hozzel

Dr. Malte Hozzel

OSHADI saflık, doğallık, sadelik ve mutluluk kriterlerini baz alarak bu kavramlar üzerine temellendirilen bir markadır. İşte bu felsefe markanın 20 yılı aşkın bir süredir sürekli büyümesini sağlayan faktördür. OSHADI ürünlerinin seçimine, kalite kontrolüne, muhafaza edilmesine, bakımına ve paketlenmesine büyük özen göstermektedir.

Oshadi yağlarının formüllerini hazırlayan dünyaca ünlü Alman aromaterapistve eğitmen Dr. Malte Hozzel 1944 yılında Almanya'da doğdu. Heidelberg Üniversitesi’ni bitirdi. 1972 yılında, Hint Yoga Ustası Maharishi Mahesh’in asistanı oldu. Transandantal Meditasyon üzerine yoğunlaşarak Avrupa’nın pek çok ülkesinde Transandantal Meditasyon Akademileri kurdu. Sonrasında Almanya, Fransa, Belçika olmak üzere pek çok ülkede çeşitli seminerler verdi, akademik yayınlar, makaleler ve kitaplar yayınladı.

Dr. Malte Hozzel bitkisel yağlar üzerinde çalışmaya 1970’lerde, 40 yılı aşkın bir süre önce başladı. Bitkisel yağlar o dönemde Fransa’da çok eski tarihten beri biliniyor ve kullanılmaktaydı. İlk etapta Hozzel bitkisel yağlar hakkında geçmiş kitapları ve araştırmaları inceleyerek bilgi sahibi oldu. Daha sonra esansiyel yağların üretimi ve faydalı yerlerde kullanma yöntemleri üzerine pek çok araştırmalar ve doktora yaptı.

Bitkisel yağlar hakkında bilgi birikimi ve tecrübesi arttıkça bu sektörde en iyi kalitedeki yağları, kaynakları bulacak ve sektörü büyütecek, ürün yelpazeleri yaratacak ve dahası bu ürünleri insanların yaşam kalitelerini arttırma amacıyla kullanmaları için ulaşılabilir hale getirecek bir kuruluşa ihtiyaç olduğunu gördü. Bu düşünce ile 1990 yılında Ayus GmbH’ı kurarak, OSHADHI markasını oluşturdu. Halen araştırmaları devam etmektedir.

© Copyright 2024 Oshadhi Türkiye