Ücretsiz Kargo ve aynı gün kargo
Ylang Ylang Yağı

Endonezya, Malezya, Madagaskar ve Filipinlerde bulunan Cananga Odorata adlı ağaçtan elde edilmektedir. Güney Asya yağmur ormanlarına özgü bu ağacının hoş kokulu çiçeklerinden buhar damıtma yoluyla çıkartılır. Boyları 40- 60 metreyi bulan bu ağaç türü, her sezon yeşil yapraklıdır.Gün içinde çiçekler yağlarını ağaç gövdesine tekrar gönderdiğinden, çiçeklerin yağı kaybetmemesi için akşam vakti toplanır. Çiçeklerin çiçeği diye tabir edilen ylang ylangdan distilasyonla yağ elde edilir. Çiçekleri sarı, pembe ve leylak rengindedir. Sarı çiçeklerden elde edilen ylang ylang yağı en kaliteli, narin, çiçeksi özelliklere sahip damıtılmış yağdır. Ylang ylang yağınının karakteristik özellikleri yoğun tatlılık ve yumuşaklıkken bir yandan da baharatımsı olmasıdır. Bu ağacın yaprakları parlak, oval ve sivri uçludur. Bu ağaç parfüm ağacı olarak da bilinir ve çiçeklerinden damıtılan yağdan parfüm elde edilir. Ylang ylang yağı aromaterapide ve bitkisel ilaçların yapımında da kullanılır. Bu yağın egzotik bir kokusu ve parlak sarı bir rengi vardır. Ylang ylang bitkisi, derin, etkileyici ve egzotik kokusuyla pek çok parfüm, losyon ve esansa hammadde olur. Ylang ylang kokusu insanın içini kıpır kıpır yapan, hareketlendiren bir etkiye sahiptir. 


Ylang Ylang Faydaları:

*Kaynamış suya 2-3 damla ylang ylang yağı ekleyip, başı havluyla kapatacak şekilde kokuyu içimize çekerek uygulandığında sinir sistemine dayalı stres, öfke, endişe, korku, şok ve panik duygularını yatıştırıcı, uykusuzluk giderici ve depresyonun yarattığı etkileri hafifletici özelliği bulunmaktadır. 
*Tansiyon, çarpıntı ve kalp ritm bozukluğu dengeleyici ve kronik ağrıları giderici özelliği vardır.
*Adet döneminde yaşanan stresi ve ruhsal değişimlerin verdiği sıkıntıyı hafifletir.
*Yüzde, cildimizin ürettiği sebum adlı yağın salgılanmasını kontrol eder. Akneli ve akneye eğilimli ciltlerde yağ kontrolü sağlar. Cildi yumuşatır ve nemlendirir.
*Dış koşullardan ya da hatalı uygulamalardan kaynaklanan kırık saç uçlarının bakımını sağlar. Saçların ucuna uygulanan 1-2 damla ylang ylang yağıyla, kırık saç uçları düzeltilir. Saçın sağlıklı uzamasına yardımcıdır.
*Afrodizyaktır. Kadın ve erkeklerin enerjilerini dengeleyici özelliğe sahiptir. Bu nedenle Endonezya’da yeni evli çiftlerin yataklarını ylang ylang çiçekleriyle kaplamak gelenektendir. Hormonları düzenleyici ve salgılamayı kontrol edici özelliklerinden dolayı hormonal dengeyi sağlar. Düzenli kullanıldığında, üreme sistemiyle alakalı problemlerin, iktidarsızlık gibi, giderildiğine inanılır.
*İngiltere’deki Birmingham Üniversitesi Nöropsikiyatri Kliniği Doktoru Tim Betts’ in çalışmalarına göre, özellikle kriz öncesi koklatılan ylang ylang yağı, epilepsinin kontrolünü sağlamaktadır.
*Banyo suyuna 5-6 damla eklenerek kullanıldığı gibi, masaj yağına(250 ml) 10-15 damla ekleyerek de kullanılabilir.
Ylang Ylang Yağı kıvam olarak yoğundur ve kokusunun tüm karakteristik özelliklerine sahiptir. Sarımsı, ambere kaçan renktedir.
Uyarı: Hamileler kullanmamalıdır. Çok az da olsa, bazı hassas ciltlerde tepki yaratabilir. Bu yüzden kullanmadan önce cildinizde küçük bir miktar uygulayarak test etmenizde yarar vardır.