Ücretsiz Kargo ve aynı gün kargo

Vahşi doğada Cedrus deodara bitkisinin odun kısmından elde edilir. Oshadhi orijini Hindistan’dır. Hindistan'dan yabani işlenmiş bitkiler ve geleneksel yöntemler kullanılarak üretilen, tedavi edici kaliteli aromaterapi esansiyel yağıdır ve ağacın ahşabından elde edilir.

Himalaya Sediri geleneksel olarak tütsü ve parfümeri için kullanılır. Tatlı ve odunsu bir kokusu vardır. Bu koku özellikle meditasyon sırasında sık kullanılır. Erkek parfümlerinde erkeksi kokusu nedeniyle değerlidir.

Çamgiller (Pinaceae) ailesinden Cedrus cinsini oluşturan yaprak dökmeyen, yani sürekli yeşil, yaklaşık 30-40 m kadar uzayabilen ve uygun koşullarda bin yıl yaşayabilen kozalaklı, iğne yapraklı bir ağaç türüdür. Sedir ağacı diğer kozalaklı ağaçlar gibi geç büyüme özelliği gösterip kuvvetli bir odun yapısına sahiptir. Bunun yanında, tüm çamlarda olduğu gibi odununda reçine bulundurmaktadır. Bu reçinenin görevi, ağacın herhangi bir nedenden dolayı yaralanması durumunda açılan yaranın kapatılarak mikrop kapmasını önlemek ve ağacın kendi kendini tedavi etmesini sağlamaktır. Bu nedenle reçineler, çok uzun yıllardan beri halk tıbbında da antiseptik (mikrop öldürücü) özelliklerinden dolayı yaygın olarak kullanılmaktadır. Sedir ağacının dünya genelinde yayılış gösteren 4 türü vardır. Bunlar Atlas, Himalaya, Kıbrıs ve Lübnan sedirleridir. 

Sedir Bitkisi Faydaları:

*Solunum  ve idrar  yolları enfeksiyonlarına iyi gelir.

* Lenf drenaj sağlar.

*Anksiyete  ve gerginlik  için kullanılır.  

*Mikrop ve bakteri öldürücü, hücre yenileyicidir. 

*Akne, yara ve selülit tedavisine yardımcıdır.

*Kepek ve saç dökülmesini önleyicidir. Yağlı ciltler için canlandırıcı tonik özelliği taşır.

*Masajla bedeni ısıtır. Genellikle meditasyona yardımcı olarak kullanılır.  

*Sinekleri uzaklaştırır.